O MNIE

Cześć! Nazywam się Bartek i mam 17 lat. Moje hobby to lotnictwo i fotografia, ale może od początku…

W szkole podstawowej kolega z klasy często rozmawiał ze mną o samolotach, wtedy nie interesowałem się nimi wcale. Z czasem i ja jednak powoli zaczynałem coś czytać o tym, abym i ja mógł mu coś powiedzieć od siebie. Szybko się tym zainteresowałem, z roku na rok wiedziałem więcej. Podczas pierwszego wyjazdu na lotnisko miałem ze sobą aparat, nieudolnie, nie umiejąc kadrować, nie umiejąc poprawnie złapać ostrości próbowałem robić zdjęcia samolotom, z początku nie wychodziło, ale coraz bardziej mi się to podobało. Od tego czasu na każdy wyjazd na lotnisko miałem ze sobą aparat. Oczywiście każdy mój następny spotting na lotnisku wychodził mi lepiej. Coraz częściej jeździłem na pokazy lotnicze, ponieważ nie dość że mogłem obserwować niecodzienne samoloty, to miałem też więcej możliwości zrobienia ciekawych i kreatywnych zdjęć.

Na początku obiektem fotograficznego zainteresowania były tylko samoloty, ale potem zacząłem też utrwalać na zdjęciach inne rzeczy, takie jak samochody, ludzie czy zwierzęta, oczywiście też nieudolnie 🙂 , ale czym więcej prób, tym lepiej mi to wychodziło. Powoli dochodziłem do wprawy, szło mi coraz lepiej. Po długim czasie zmieniłem aparat (też i system). Ta zmiana pozwoliła rozwijać mi się trochę szybciej, lustrzanka dawała o wiele więcej możliwości. Z czasem zacząłem się fotograficznie udzielać, najpierw w szkole, potem bardziej społecznie, to pozwalało mi się też szybciej rozwijać nie tylko w fotografii lotniczej.

I tak moja fotograficzna przygoda ciągnie się już ponad 6 lat (mój pierwszy spotting był około 2013 roku). Od tamtego czasu wiele się nauczyłem, ale mimo wszystko cały czas się nadal uczę.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio.